Historie fimy Kutnohorská stavební

Firmu založili stavitel Ladislav Marek a inženýr Jaroslav Hádek v roce 1992. Záměrem bylo vybudovat stavební firmu s regionální působností, která se bude specializovat na projektování a realizaci pozemních staveb.

1992 – 1995

V prvních letech jsme působili v pronajatých prostorách a měli jsme 10–20 zaměstnanců. Ze staveb v tomto období možno zmínit dostavbu SOU Seifertovy sady, rekonstrukce ZŠ Kaňk. Z projektů pak novostavbu hotelu U Vlašského dvora.

1996 - 2000

Po počátečním hektickém období jsme pořídili výrobně - skladovací areál v Malíně a prodejní areál v Benešově ulici v Kutné Hoře.

Areál v Benešově ulici – dům se sklady a prodejními plochami jsme zakoupili od rodiny významného kutnohorského stavitele Ing. Wildta. V přízemí jsme otevřeli prodejnu stavebnin a v ostatních prostorech zřídili nové kanceláře naší firmy.

V těchto letech se rovněž zvýšil i počet zaměstnanců na 30–40. V roce 1997 jsme obdrželi cenu města Kutné Hory za podíl na obnově města – památky UNESCO.

Z realizovaných staveb se jedná o Dílny odborného výcviku SOU oděvní, Anenské náměstí čp. 340, Šultysova ulice čp. 170 a novostavbu bytového domu s 33 byty v Puškinské ulici v Kutné Hoře. Z projektů pak rekonstrukce ZŠ Žižkov.

2001 - 2005

Počátek nového tisíciletí znamenal pro firmu období stabilizace, rozvoj stávajících činností – realizace staveb, projekce, prodej stavebnin a realitní činnost. Počet zaměstnanců se stabilizoval na cca 50.

Ze staveb možno jmenovat novostavbu „Kutnohorské věže“ v Mincířské ulici, Pension U Varhanáře, rekonstrukce objektu ZaPS. Z projektů bytový dům s 56 b.j. ve Zruči nad Sázavou a Obytný areál ve Velimi.

V roce 2005 jsme po předchozích přípravách a školeních získali Certifikát kvality ČSN EN ISO 9001 v oboru provádění a projektování staveb, realitní činnost.

2006 - 2011

V těchto letech jsme začali realizovat vlastní developerské projekty. Uplatňujeme zde tak celé spektrum svých aktivit. Od projekce přes realizaci stavby až po realitní činnost, kdy prodáváme zákazníkům již hotové byty nebo komerční prostory.

Prvním projektem byla rekonstrukce a dostavba vyhořelého domu Sportovců č.p. 9 v Kutné Hoře. Zde jsme postavili celkem 20 bytů a 25 garáží. Zároveň tak byl zachráněn cenný objekt v novogotickém slohu ( z let 1870 ) od architekta Zacha.

Dalším projektem byla novostavba domu na Náměstí Národního odboje v Kutné Hoře. Vzniklo zde 10 bytů a čtyři ordinace v nadstandardní kvalitě. Jednalo o složitou dostavbu proluky v historickém centru Kutné Hory.

Z dalších staveb v tomto období nutno zmínit rekonstrukci a dostavbu ZŠ v Církvici, rekonstrukci Geofondu v Kutné Hoře a novostavbu rodinného domu v Libenicích.

Z projektů pak Obytný soubor u sv. Anny v KH, Spolkový dům ve Zruči nad Sázavou a rekonstrukci Lierova č.p. 146 v KH – Cena poroty v soutěži Stavba roku 2013.

2012 - 2014

Naším aktuálním developerským projektem je novostavba 4 sekcí bytových domů v  ulici Waldhauserova v Kutné Hoře. V každé sekci je 9 bytů, 2 komerční prostory a garáže v suterénu. V současné době ( 2014 ) je dokončena první sekce ´A´.

Z dalších staveb nutno zmínit rekonstrukci Sokolovny v Malíně, novostavbu rodinného domu v Úmoníně, rekonstrukci objektu firmy Tlapnet v Čáslavi.

Z projektů pak rekonstrukci výrobního areálu SKD Trade ve Žlebech, rekonstrukci domova důchodců a vodárenské věže v Kolíně.

3 kroky k úspěšné stavbě
Získejte zdarma praktické rady, díky kterým bude Vaše stavba kvalitní, účelná a za dobrou cenu!
Vaše data jsou v bezpečí
Fotky z historie firmy
Fotogalerie staveb